Gierdziejewskiego 5/272a, 02-495 Warszawa

+48 22 290 29 09

biuro@serwis-udt.pl

Pn-nd: 8:30 – 16:00, 17:00 - 23:00

Poniedziałek-Niedziela 8:30 - 16:00, 17:00 - 23:00
Gierdziejewskiego 5/272a, 02-495 Warszawa

KURS KONSERWATORA GAŚNIC

Firma ERGON zaprasza zainteresowanych kandydatów na kurs z zakresu konserwacji gaśnic. Na szkoleniu organizowanym przez naszą firmę dowiesz się jak w bezpieczny sposób przeprowadzać konserwacje i naprawę gaśnic oraz innego sprzętu przeciwpożarowego. 

Gaśnica podczas eksploatacji na szkoleniu

Konserwacje bądź eksploatacje gaśnicy może prowadzić w teorii każdy. Gaśnice posiadają oddzielne instrukcje dotyczące tego, w jaki sposób przeprowadzać ich konserwacje. Niestety nie każdy może podjąć się naprawy potencjalnej usterki, jaką może wykazać konserwacja gaśnicy. Do tego potrzebne są specjalne uprawnienia konserwatora gaśnic.  

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do osób, które chciałyby rozpocząć pracę w zawodzie konserwatora gaśnic. Na kursie organizowanym przez firmę ERGON nabędziesz wiedzę potrzebną do przeprowadzenia sprawnej i bezpiecznej konserwacji oraz naprawy gaśnicy. 

Forma szkolenia 

Podobnie jak reszta kursów oferowanych przez firmę ERGON, także szkolenie na konserwatora gaśnic składa się z trzech różnych części: teoretycznej, praktycznej oraz egzaminu końcowego.

Część teoretyczna Część praktyczna Egzamin końcowy 
W części teoretycznej nasi szkoleniowcy przekazują kursantom wszystkie potrzebne informacje dotyczące bezpiecznej eksploatacji i konserwacji gaśnicy.  Zakres części teoretycznej to między innymi: Budowa gaśnicy Dobór i oznakowanie podręcznego sprzętu gaśniczego Zagrożenia związane z nieodpowiednim użytkowaniem gaśnicy Rodzaje gaśnic, które należy poddać badaniom UDT W części praktycznej kursanci mają okazję przećwiczyć wiedzę nabytą na szkoleniu teoretycznym. Na kursie praktycznym uczestnicy pod okiem kadry szkoleniowej mają okazję wykonać czynności związane z konserwacją, eksploatacją i naprawą gaśnic w kontrolowanym środowisku.  Dodatkowo w ramach szkolenia praktycznego kursanci mają okazję ugasić pożary pokazowe. Podobnie jak całe szkolenie, egzamin końcowy także składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.  W części teoretycznej kursanci piszą egzamin składający się z pytań zamkniętych orz otwartych mających na celu sprawdzić wiedzę nabytą przez kursantów na szkoleniu teoretycznym.  Część praktyczna egzaminu polega na wykonywaniu przed komisją egzaminacyjną czynności dotyczących eksploatacji i konserwacji gaśnicy.   Zaliczenie obu części egzaminu z pozytywnym wynikiem zapewnia kursantom świadczenia kwalifikacyjne pozwalające na pracę w zawodzie konserwatora gaśnic. 

Kto może wziąć udział w szkoleniu 

W szkoleniu na konserwatora gaśnic organizowanym przez firmę ERGON udział może wziąć każdy, bez względu na wcześniejszy poziom doświadczenia. Nasi szkoleniowcy dopełnią wszelkich starań, żeby każda osoba biorąca udział w kursie zaliczyła go z pozytywnym wynikiem i uzyskała pożądane świadczenia. 

Konserwator pracujący przy gaśnicy

Aby wziąć udział w kursie na konserwatora gaśnic prowadzonym w firmie ERGON należy spełniać następujące wymagania: 

  • Ukończone 18 lat 
  • Wykształcenie przynajmniej podstawowe 
  • Brak przeciwwskazań medycznych do wykonywania zawodu montera rusztowań. 

Każdy, kto spełnia wszystkie powyższe warunki może skorzystać z oferty firmy ERGON, aby zwiększyć swoje kompetencje zawodowe o pozwolenia na pracę konserwatora gaśnic. 

Koszt szkolenia na konserwatora gaśnicy 

Firma ERGON oferuje szkolenia zarówno dla osób prywatnych jak i firm chętnych poszerzyć kompetencje zawodowe swoich pracowników. Dla indywidualnych klientów najlepszym wyborem będą kursy otwarte. Terminy kursów otwartych figurują w kalendarzu na naszej stronie, razem z cenami. Kalendarz jest uaktualniany regularnie, dlatego też zachęcamy osoby zainteresowane szkoleniem otwartym do śledzenia naszej strony.  

Firmy chętne zorganizować dla swoich pracowników szkolenie grupowe z zakresu konserwacji i eksploatacji gaśnic zapraszamy do indywidualnego kontaktu z naszymi konsultantami. Cena szkoleń zamkniętych zależy od bardzo wielu czynników i jest zawsze ustalana indywidualnie dla każdego klienta. Przed kontaktem z nasza firmą należy przygotować informacje dotyczące kandydatów oraz ich stopnia doświadczenia i potencjalny termin szkolenia. Na podstawie tych informacji nasi konsultanci będą w stanie przygotować ofertę dla każdego klienta, na preferencyjnych stawkach. 

Gdzie odbywają się szkolenia na konserwatora gaśnicy 

Szkolenia otwarte na konserwatora gaśnicy tak jak reszta szkoleń odbywają się w siedzibie firmy ERGON w warszawie bądź w jednym z ośrodków szkoleniowych naszej firmy umieszczonych na terenie całego kraju.  

Dla klientów chętnych przeprowadzić zamknięte szkolenie dla swoich pracowników w ich firmie nasi szkoleniowcy mogą dojechać do firmy i przeprowadzić szkolenie na miejscu, jeśli warunki na to pozwalają.   

Podręczna gaśnica przeciwpożarowa

Dodatkowo istnieje także możliwość przeprowadzenia szkolenia online, na platformie edukacyjnej naszej firmy.  

Nasza firma i szkoleniowcy są w stanie dostosować się do każdego indywidualnego klienta, tak, żeby szkolenie przeprowadzone było według jego potrzeb. Osoby zainteresowane zorganizowanie kursu dla swoich pracowników zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszą firmą.