Gierdziejewskiego 5/272a, 02-495 Warszawa

+48 22 290 29 09

biuro@serwis-udt.pl

Pn-nd: 8:30 – 16:00, 17:00 - 23:00

Poniedziałek-Niedziela 8:30 - 16:00, 17:00 - 23:00
Gierdziejewskiego 5/272a, 02-495 Warszawa

Zdobądź uprawnienia na montera połączeń kołnierzowych

połączenia kołnierzowe

Kurs montera połączeń kołnierzowych 

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem i zainteresowaniem, postanowiliśmy wdrożyć do naszej bazy szkoleniowej kurs montażu połączeń kołnierzowych. Praca montera połączeń kołnierzowy jest bardzo odpowiedzialna i wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami takimi jak: ryzyko zanieczyszczenia ziemi, wody i powietrza, możliwość wybuchu pożaru oraz straty ekonomiczne. Dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu. I tutaj z pomocą przychodzi nasza firma, dzięki której uzyskasz odpowiedni poziom wiedzy i doświadczenia oraz zdobędziesz pożądane uprawnienia potwierdzone certyfikatem zgodnym z normą PN – EN – 1591 – 4. 

Zalety kursu 

Korzyści wynikające z udziału w naszym szkoleniu to m.in.: 

  • certyfikat TUV, 
  • egzamin stacjonarny, 
  • nieograniczony dostęp do materiałów szkoleniowych i bazy wiedzy. 

Zakres kursu 

Nasze szkolenie opiera się na wdrożeniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, dokładności montażu oraz efektywności wykonywanej pracy. Dzięki kursowi organizowanemu przez nasz ośrodek, zdobędziesz cenną wiedzę z zakresu rodzajów i funkcji uszczelek, typów połączeń kołnierzowych. Poznasz również zasady bezpieczeństwa oraz prawidłowy schemat montażu i demontażu połączeń kołnierzowych. Nabędziesz również wiele umiejętności praktycznych z zakresu doboru uszczelek czy też wykonywania i nadzorowania połączeń kołnierzowych. Na zakończenie naszego szkolenia przeprowadzany, zostaje egzamin praktyczny i teoretyczny, którego pozytywne ukończenie, skutkuje wydaniem certyfikatu TUV. 

Certyfikat 

Kursanci, którzy pozytywnie zaliczą egzamin, uzyskują gwarancję otrzymania certyfikatu TUV, który uprawnia do pracy przy montażu i nadzorowaniu połączeń kołnierzowych na terenie całej Polski, a także krajów należących do Unii Europejskiej przez okres ważności 5 lat. Oprócz certyfikatu, nasi kursanci zyskują również dostęp do materiałów szkoleniowych oraz możliwość konsultacji z naszymi ekspertami. Wydajemy również zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia.  

zamontowane połączenie kołnierzowe

Specyfika pracy jako monter połączeń kołnierzowych 

Praca przy montażu połączeń kołnierzowych w systemach ciśnieniowych stwarza duże zagrożenie, dlatego ważne jest, aby osoby pracujące na tym stanowisku przestrzegały zasad bezpieczeństwa. Połączenia kołnierzowe zapewniają wysoką jakość eksploatacji zbiorników oraz rurociągów. Instalator powinien charakteryzować się niezwykłą dokładnością i precyzyjnością, gdyż ma to duży wpływ na szczelność i niezawodność połączenia. 

Zastosowanie połączeń kołnierzowych 

Połączenia kołnierzowe mają zastosowanie na wielu płaszczyznach przemysłowych takich jak: branża rafineryjna, naftowa, spożywcza, energetyczna czy też chemiczna.  

Serdecznie zapraszamy do zapisów na szkolenie.