Gierdziejewskiego 5/272a, 02-495 Warszawa

+48 22 290 29 09

biuro@serwis-udt.pl

Pn-nd: 8:30 – 16:00, 17:00 - 23:00

Poniedziałek-Niedziela 8:30 - 16:00, 17:00 - 23:00
Gierdziejewskiego 5/272a, 02-495 Warszawa

Kurs z bezpiecznej pracy na wysokościach

Bezpieczna praca na wysokościach 

Praca na wysokościach należy do jednej z najbardziej niebezpiecznych. Występuje tam mnóstwo okazji do poważnych kontuzji lub nawet utraty życia. Z racji na to pracodawcy są zobowiązani do zapewnienia swoim pracownikom odpowiedniej ochrony oraz zabezpieczenia w trakcie prac na wysokościach. 

alpinista przemysłowy w kasku ochronnym

Współcześnie najpowszechniej stosowanym środkiem ochrony przed upadkiem z wysokości są szelki budowlane. Jest to rodzaj uprzęży, zapewniający nie tylko bezpieczeństwo przy pracy na dachach budynków, pozwalają one także pracować w zwisie przy fasadzie budynku. Z tego względu jest to bardzo popularne urządzenie wykorzystywane przy konserwacji budynków oraz myciu szyb. 

Do bezpiecznego oraz poprawnego korzystania z szelek bezpieczeństwa należy najpierw ukończyć odpowiedni kurs. Szkolenie w firmie ERGON zapewni każdemu wymaganą wiedzę, aby korzystać z uprzęży potrzebnej do pracy na wysokościach. Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób pracujących przy użyciu uprzęży, jak i osób zajmujących się konserwacją urządzenia. 

Kto może wziąć udział w kursie 

Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla osób wykonujących prace na wysokościach. Żeby wziąć udział w kursie na szelki bezpieczeństwa oferowanym przez firmę ERGON należy spełnić kilka prostych wymagań: 

  • Ukończone 18 lat, 
  • Wykształcenie przynajmniej podstawowe, 
  • Brak przeciwwskazań lekarskich do pracy na wysokościach. 

Każdy, kto spełnia te kilka prostych wymagań może nabyć z pomocą kursu oferowanego przez firmę ERGON wiedzę potrzebną do bezpiecznej eksploatacji oraz konserwacji uprzęży do pracy na wysokości. 

Forma Kursu  

Kurs na szelki bezpieczeństwa trwa jeden dzień roboczy. W trakcie jednego dnia kursanci otrzymują wszystkie informacje teoretyczne potrzebne do bezpiecznej pracy z szelkami na wysokości oraz szkolenie praktyczne z poprawnego montowania uprzęży oraz konserwacji. Całe szkolenie kończy się egzaminem, po ukończeniu którego kursanci otrzymują odpowiedni certyfikat upoważniający ich do pracy z uprzężą zabezpieczającą. Na kursie osoby biorące udział dowiedzą się między innymi: 

Część teoretyczna Konstrukcja uprzęży Przepisy BHP dotyczące pracy na wysokości z szelkami zabezpieczającymi Możliwy udźwig uprzęży Prowadzenie dokumentacji technicznej potrzebnej przy konserwacji urządzenia Czynniki fizyczne podczas prac na wysokościach z szelkami bezpieczeństwa Oszacowanie i ocena ryzyka oraz eliminacja zagrożeń ze strefy pracy Aspekty prawne i formalne prowadzenia prac na wysokościach 
Część praktyczna Montowanie oraz demontowanie uprzęży Bezpieczne zakładanie szelek Poruszanie się z zaczepioną uprzężą (w zawieszeniu jak i przy ścianie) Praca z narzędziem podczas wiszenia na uprzęży  

Całe szkolenie kończy egzamin, na którym oczekuje się od kursantów poprawnego wykonania czynności poruszanych w trakcie kursu. Zarówno część praktyczna szkolenia jak i sam egzamin odbywają się na specjalistycznie przygotowanych do tego powierzchniach bądź odpowiednio niskim rusztowaniu. W cenie kursu firma ERGON zapewnia także sprzęt specjalistycznie przygotowani do potrzeb osób dopiero uczących się pracować z szelkami bezpieczeństwa.  

Każdy, kto ukończy egzamin końcowy z pozytywnym wynikiem otrzymuje certyfikat, poświadczający zdolności nabyte w trakcie szkolenia. Pozwolenia zdobyte w trakcie kursu na szelki bezpieczeństwa posiadają ważność przez dwa lata. Po tym okresie należy jeszcze raz zapisać się na kurs i ponownie zaliczyć egzamin z pozytywnym wynikiem, aby odnowić swoje uprawnienia. 

Cena kursu 

Osoby chętne nauczyć się bezpiecznie obsługiwać uprząż do pracy na wysokości zachęcamy do wzięcia udziału w kursie otwartym organizowanym w firmie ERGON. Podobnie jak na inne szkolenia otwarte także na to może zapisać się każdy, kto chciałby poszerzyć swoje kompetencje zawodowe. Są to kursy grupowe, organizowane przez naszą firmę dla osób chętnych poszerzyć swoje kompetencje zawodowe na własną rękę. Szkolenia otwarte w naszej firmie organizowane są regularnie, konkretne daty oraz ceny szkoleń znaleźć można w kalendarzu kursów na stronie naszej firmy. 

W przypadku indywidualnych klientów cena szkolenia zależy od wielu czynników takich jak miejsce szkolenia, poziom doświadczenia kursantów czy ich ilość. Cena takich szkoleń zamkniętych zawsze jest ustalana indywidualnie z klientem. Przed kontaktem z naszymi konsultantami sugerujemy zawsze przygotowanie odpowiednich informacji, co pomoże naszym pracownikom w przedstawieniu oferty. Jeśli natomiast klient nie jest sam świadomy dokładnie poziomu doświadczenia swoich pracowników, nasza firma jest w stanie doradzić również w tym zakresie i zasugerować najlepszy wybór dla klienta. Nasi konsultanci są gotowi przygotować dla każdego ofertę dopasowaną idealnie do jego potrzeb. 

Gdzie odbywa się kurs

Kurs na szelki bezpieczeństwa, podobnie jak inne szkolenia zawodowe oferowane przez firmę ERGON, odbywa się w naszej siedzibie w Warszawie bądź w jednej z naszych placówek szkoleniowych umieszczonych na terenie całego kraju. 

Pracownik podwieszony na uprzęży przy rusztowaniu

W przypadku klientów indywidualnych chętnych podjąć współpracę z naszą firmą w kwestii szkoleń swoich pracowników nasi szkoleniowcy są w stanie dojechać na miejsce do firmy klienta i przeprowadzić kurs tam. Aby jednak zorganizować kurs na szelki bezpieczeństwa w firmie klienta podstawowym warunkiem jest możliwość rozstawienia sprzętu do ćwiczeń w bezpiecznej lokalizacji. Przed zamówieniem szkolenia tego typu należy skontaktować się z naszymi konsultantami. Będą oni w stanie ocenić, czy w firmie u klienta panują warunki umożliwiające przeprowadzenie kursu. 

Każdego, kto chciałby się nauczyć bezpiecznie pracować na wysokości lub przeszkolić w tej kwestii swoich pracowników, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Doświadczona kadra szkoleniowców prowadząca kursy w ERGON dopełni wszelkich starań, aby nasi klienci oraz ich pracownicy mogli w bezpieczny sposób wykonywać prace na wysokościach.