Gierdziejewskiego 5/272a, 02-495 Warszawa

+48 22 290 29 09

biuro@serwis-udt.pl

Pn-nd: 8:30 – 16:00, 17:00 - 23:00

Poniedziałek-Niedziela 8:30 - 16:00, 17:00 - 23:00
Gierdziejewskiego 5/272a, 02-495 Warszawa

Montaż połączeń kołnierzowych

Kurs w ERGON

Połączenia kołnierzowe muszą być wykonywane przez wykwalifikowany do tego personel, co określają unijne przepisy. Niezbędne są do tego uprawnienia nadawane przez Urząd Dozoru Technicznego, ale warto jest posiadać również certyfikat potwierdzający spełnienie norm od TÜV. Tym wszystkim zajmujemy się w naszym Ośrodku – dzięki nam zdobędziesz zaświadczenie o kwalifikacjach. Jeżeli interesuje Cię tematyka montażu połączeń kołnierzowych, zapoznaj się z naszą ofertą. 

Połączenia kołnierzowe

Forma szkolenia 

W Ośrodku Doskonalenia Kadr ERGON organizujemy kurs na wykonywanie połączeń kołnierzowych. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla wszystkich, którzy mają zamiar pracować w tej branży. Szkolenie otwarte jest dostępne dla każdego chętnego do wzięcia w nim udziału. Prowadzimy także kursy dla zorganizowanych grup z jednego zakładu pracy – wtedy mamy do czynienia z formą zamkniętą. W razie potrzeby jesteśmy w stanie zorganizować zajęcia w miejscu wyznaczonym przez zleceniodawcę.  

Warunki uczestnictwa w kursie 

Od naszych przyszłych kursantów, zanim wezmą udział w szkoleniu, wymagamy przede wszystkim: 

 • ukończonego 18 rok życia, 
 • braku jakichkolwiek przeciwwskazań zdrowotnych, 
 • posiadania minimum podstawowego wykształcenie. 

Zakres tematyczny 

Na naszym szkoleniu zajmujemy się wieloma zagadnieniami, dzięki czemu nasi kursanci są odpowiednio przygotowani do egzaminu.  

Zakres teoretyczny obejmuje takie zagadnienia jak: 

 • zasady Bezpieczeństwa i Higieny Pracy przy montowaniu połączeń kołnierzowych, 
 • rozpoznanie typów uszczelek, kołnierzy i śrub, 
 • użytkowanie kluczy hydraulicznych i dynamometrycznych, 
 • wymagania dotyczące szczelności, 
 • najczęstsze awarie sprzętu. 

Zakres praktyczny obejmuje takie zagadnienia jak: 

 • zapoznanie się z kolejnymi etapami montażu i demontażu, 
 • środki ochrony osobistej, 
 • montowanie połączeń kołnierzowych pod okiem instruktora, 
 • przeprowadzenie próby szczelności, 
 • inne ćwiczenia związane z praktyką. 

Zarówno teoria, jak i praktyka są niezmiernie ważne w procesie nauki. Szkolenie kończy się egzaminem, który zdaje się przed komisją wyznaczoną przez Urząd Dozoru Technicznego. Pozytywny wynik zapewnia uzyskanie uprawnień UDT i – co za tym idzie – legalną eksploatację urządzeń związanych z wykonywaniem połączeń kołnierzowych. Szkolenia ERGON zapewniają kompleksowe przygotowanie się do egzaminu UDT. 

Nasza oferta 

Nabycie zaświadczenia o kwalifikacjach to nie jedyna korzyść, którą można wynieść z naszych szkoleń. Dzięki nam kursanci mają możliwość uzyskania certyfikatu TÜV ważnego w wielu krajach Europy. To zapewnia pracownikom rozwój kariery również za granicą. Poza tym, ten certyfikat jest dodatkowym potwierdzeniem kwalifikacji w zakresie montażu połączeń. 

Instalacja wykonana z rur

Koszt kursu 

Z uwagi na to, że modelujemy program szkolenia na życzenie klienta i dostosowujemy się do jego potrzeb, cenę ustalamy indywidualnie z każdym zleceniodawcą. Informujemy, że posiadamy także atrakcyjne rabaty dla grup zorganizowanych. Koszt kursu zależy również od liczby uczestników oraz ewentualnej zmiany zagadnień. W cenie naszego szkolenia zagwarantowane są m.in. materiały do samodzielnej nauki, a także sprzęt, którego używamy podczas praktyki. Po więcej szczegółów dotyczących ceny kursu zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 

Lokalizacje 

Nasza firma posiada swoje oddziały w kilku miastach, m.in. w Warszawie, a także innych lokalizacjach w Polsce. Jeśli jednak dojazd jest problematyczny dla zleceniodawcy lub po prostu chcą Państwo zorganizować szkolenie na terenie zakładu pracy, dajemy taką możliwość. Jesteśmy w stanie dojechać w każde miejsce w Polsce – lokalizacja nie ma dla nas znaczenia.  

Jak się zapisać? 

Jeśli są Państwo zainteresowani szkoleniem otwartym, należy się zarejestrować się telefonicznie lub mailowo. Również w przypadku szkoleń zamkniętych prowadzimy zapisy telefoniczne.  

Uprawnienia i certyfikat 

Monter połączeń kołnierzowych

Kurs jest prowadzony według unijnych norm PN–EN 1591–4, które określają wytyczne dotyczące bezpieczeństwa. Na ich podstawie można zdobyć certyfikat TÜV, który jest ważny przez pięć kolejnych lat. Co ważne, po naszym szkoleniu uczestnik otrzymuje ten certyfikat w języku polskim i angielskim, zatem będzie on aktualny również za granicą. Zdobycie uprawnień zapewnia bezpieczne i legalne wykonywanie połączeń kołnierzowych. Ich brak mógłby przyczynić się do konsekwencji prawnych w razie kontroli z Urzędu Dozoru Technicznego. Bezpieczeństwo i higiena pracy są niezwykle ważne, zwłaszcza że może w każdej chwili dojść do przepalenia instalacji i pożaru.  

Umiejętność sprawdzenia odpowiedniej szczelności również jest konieczna na tym stanowisku. Tego wszystkiego kursanci mogą się nauczyć w naszym ośrodku szkoleniowym. Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w szkoleniu z montażu połączeń kołnierzowych. Gwarantujemy gruntowne przeszkolenie w tym zakresie. Jako jedni z niewielu ośrodków szkoleniowych wydajemy certyfikat TÜV. Nasze ceny są konkurencyjne i dostosowane do każdego klienta. Więcej szczegółów pod numerem telefonu oraz adresem e–mail widocznymi na naszej stronie.