Gierdziejewskiego 5/272a, 02-495 Varsovie

+48 22 290 29 09

biuro@serwis-udt.pl

Lun-Sam : 8h30 - 16h, 17h - 23h

Lundi-dimanche 8:30 - 16:00, 17:00 - 23:00
Gierdziejewskiego 5/272a, 02-495 Varsovie

Windy samochodowe – serwis ERGON

Ascenseurs pour voitures - Service ERGON

Naprawa wind samochodowych

Zapotrzebowanie na swobodny przepływ towaru zarówno na płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej występuje w wielu dziedzinach przemysłu, tak samo w naszym codziennym życiu. Samochody, którymi podróżujemy do pracy potrzebują wolnej przestrzeni do zaparkowania, a w przypadku wielu wysoko zindustrializowanych miast, takich jak, np. Hong Kong, przestrzeń ta pont élévateur pour voituresnie jest możliwa do uzyskania na jednej płaszczyźnie. Wielokondygnacyjne parkingi wymagają w poszczególnych przypadkach instalacji winy parkingowej zdolnej wznosić i opuszczać samochody, tak samo salony samochodowe bądź zakłady produkcyjne często wykazują takie zapotrzebowanie.

Ich zastosowanie odnajdujemy także w samochodach dostawczych (TIR-ach) odpowiedzialnych za transport różnych ładunków, w tym i samochodów. Budowa takiego urządzenia dźwigowego charakteryzuje się swoją metalową platformą, z której to rozładowywane i załadowywane są palety i towary. W przypadku konstrukcji takiej windy używa się specjalnych stopów metali zdolnych do udźwigu dużego ciężaru. Im mocniejszy stop, tym mocniejsza konstrukcja danej windy, a tym samym mniejsze ryzyko niepożądanej awarii.

Głównym czynnikiem, który wywiera największy wpływ na założenie danej konstrukcji są uwarunkowania terenowe. Brak możliwości budowy rampy wjazdowo-zjazdowej ze względu na wspomniane czynniki powoduje potrzebę konstrukcji wyspecjalizowanej windy samochodowej.

 

Co w przypadku awarii?

Ze względu na swój „ciężki” obowiązek windy samochodowe, mimo starannych przygotowań i poświęconej im pracy, mogą ulec awarii. W przypadku zaistnienia jakichkolwiek usterek czy problemów należy wezwać rekomendowany serwis, który przyjedzie na miejsce i dokona diagnozy oraz potrzebnych napraw urządzenia dźwigowego. Lekceważenie nawet drobnych usterek może okazać się bardzo kosztowne, a nawet śmiertelne w skutkach.

Jak uniknąć niechcianych wypadków?

Zamiast zastanawiać się, ile będzie kosztować naprawa, należy zabezpieczyć się przeprowadzając cykliczne badania diagnostyczne. Mając na celu przeciwdziałanie potencjalnym wypadkom czy usterkom należy powierzyć konserwację rekomendowanemu serwisowi, spełniającemu wszelkie wymagania UDT – Urząd Dozoru Technicznego.

pont élévateur pour voitures

Jakie korzyści przynosi instalacja windy?

Przede wszystkim winda samochodowa zajmuje znacznie mniej miejsca niż rampa wjazdowo-zjazdowa, dzięki czemu pozostaje więcej przestrzeni wolnej do zagospodarowania. Ponadto winda ta jest dostępna w różnych wymiarach, zapewniając komfort klientowi w przypadku transportu mniejszych lub większych towarów przez jego firmę. Jak wspomnieliśmy już wcześniej winda samochodowa posiada uniwersalne znaczenie, ponieważ może przysłużyć się zarówno do przewozu aut, jak i ludzi, czy innych ładunków. Sam cel windy jest jej zaletą, czyli wznoszenie pojazdów na odpowiedni poziom kondygnacyjny budynku – stanowi wyraz komfortu.

Winda samochodowa – zamówienie ERGON

Jeżeli rozważasz zakup dźwigu samochodowego bądź potrzebujesz usług serwisowych skorzystaj z naszych usług, czyli z Ośrodka Doskonalenia Kadr ERGON. Zajmujemy się nie tylko konstrukcją wind samochodowych, ale także ich naprawą. Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą, posiadającą rozległe doświadczenie na polu inżynierii dźwigowej. Jesteśmy firmą świadczącą także usługi szkoleniowe na terenie całej Polski, w tym i w Warszawie, Krakowie czy Łodzi. Nasze szkolenia i serwis spełniają wszelkie zasady BHP oraz wymogi UDT. Wszystkie nasze usługi dostarczamy w konkurencyjnych cenach na tle innych ośrodków szkoleniowych, jak i serwisów naprawczych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w celu dalszej współpracy.