Gierdziejewskiego 5/272a, 02-495 Varsovie

+48 22 290 29 09

biuro@serwis-udt.pl

Lun-Sam : 8h30 - 16h, 17h - 23h

Lundi-dimanche 8:30 - 16:00, 17:00 - 23:00
Gierdziejewskiego 5/272a, 02-495 Varsovie

Podesty ruchome – serwis i naprawa

Plates-formes élévatrices - service et réparation

Podesty ruchome z założenia odpowiedzialne są za wykonywanie czynności wspomagających pracę robotników. Nic więc dziwnego w tym, że, aby prawidłowo wypełniać swoje obowiązki, a także zapewniać bezpieczeństwo swoim użytkownikom, musi znajdować się w znakomitym stanie technicznym.

Weźmy za przykład podnośniki koszowe – służą do wznoszenia robotników na daną wysokość za pomocą specjalnego kosza – ich sprawność jest o tyle ważna, że bez niej prowadzone prace są o wiele trudniejsze do wykonania, a bezpieczeństwo pracowników jest tym bardziej zagrożone. Dlatego obowiązkiem każdego właściciela podestów jest poddawanie posiadanego sprzętu cyklicznej konserwacji oraz, w przypadku zaistniałych problemów, natychmiastowym naprawom.

Zastosowanie i funkcje

Ze względu na swoją specyfikę użytkową podesty ruchome najczęściej napotykamy przy pracach wysokościowych. Dzięki nim trudno dostępne przestrzenie podlegają szybkiej i ergonomicznej eksploatacji. Na co należy zwrócić uwagę to wysoki poziom bezpieczeństwa pracownika, który zaznajomiony z przepisami BHP narażony jest głównie na awarię urządzenia. Każda awaria i usterka może poprzedzać kolejną poważniejszą, dlatego podesty powinny podlegać cyklicznej konserwacji oraz natychmiastowej naprawie w przypadku zaistniałego uszkodzenia, czy technicznego problemu.

Ascenseur aérien.

Rodzaje podestów i ich budowa

Każdy podest charakteryzuje konstrukcja – wychodząc od tego założenia możemy podzielić go na następujące rodzaje:

 • przewoźny
 • stacjonarny
 • samojezdny
 • przejezdny wolnobieżny
 • platforma załadowcza

Od ogółu do szczegółu – podesty ruchome składają się przede wszystkim z platformy roboczej, systemu sterowania, wysięgnika i podwozia. Wysięgniki możemy rozróżnić na teleskopowe bądź przegubowo-teleskopowe. Swoje zastosowanie odnajdują w przewożeniu zarówno ciężkich towarów, jak i ludzi. Sprzęt wyposażony w wymienione elementy przyspiesza pracę na budowie, czyniąc ją o wiele łatwiejszą i bezpieczniejszą. Z tego też względu swoje powołanie odnajdują w firmach świadczących usługi we wspominanych pracach na wysokościach, np. mycia okien biurowców, wycinki drzew, czy w zakładach produkcyjnych, firmach budowlanych.

Praca a pracownik

Każde działanie przy użyciu podestu ruchomego powinno być poprzedzone odpowiednim szkoleniem pracownika oraz spełnieniem wszelkich zabezpieczeniem, chroniących go przed upadkiem. Szkolenie powinno obejmować pełen zakres wiedzy z BHP oraz prawidłowej obsługi sprzętu, zwieńczony egzaminem UDT, wykwalifikowany operator powinien otrzymać certyfikat poświadczający o jego uprawnieniach do wykonywania zawodu. Podczas wykonywania czynności przy użyciu maszyny osoba, która ukończyła szkolenie powinna zadbać o bezpieczne warunki swojej pracy, czyli instalację systemów zabezpieczających ją przed upadkiem.

Serwis podestów ruchomych

Powinien polegać na kompleksowej naprawie podnośników oraz przeglądach technicznych. Każdy serwis spełniający dane usługi powinien w swoim zakresie uzyskać dostęp do produktów najwyższej jakości, tj. elementów zamiennych, za których instalację powinny odpowiadać doświadczone i wykwalifikowane do tego osoby. Prace, które wykonujemy w naszym serwisie ERGON to:

 • naprawa silników spalinowych, układów elektrycznych, jak i układów hydraulicznych
 • regeneracja podnośnika, zwyżki, podestu
 • przygotowanie sprzętu do odbioru technicznego (badań UDT)
 • prowadzanie konserwacji
 • badania diagnostyczne
 • doradztwo
 • szerokie zaplecze części konstrukcyjnych podestów

Czym się charakteryzuje dobry serwis?

Jest to firma, która może zająć się zarówno konserwacją, jak i naprawą wszystkich rodzajów podestów wymienianych przez nas wcześniej. Na swoim zapleczu znajdzie potrzebne części zamienne do wykonania napraw wszelkich usterek, za którą powinien stać wysoko wykwalifikowany zespół. Części powinny być nowe i wysokiej jakości, a prowadzone usługi powinny spełniać wszelkie wymogi UDT.

Co więcej może zaoferować firma konserwacyjna?

Na czas prowadzonych napraw, czy przeglądów niektóre firmy udzielają swoim klientom sprzętu zastępczego, aby dalej mogli działać na rynku w pierwotnym zakresie. Zespół odpowiedzialny za naprawę w każdym przypadku powinien zadbać o szybkość i dokładność przeprowadzonych badań, jak i napraw, mając na celu dobro własnego klienta.

Logo ERGON

Kiedy należy wykonać serwis podestów ruchomych?

Oprócz regularnych przeglądów technicznych, w przypadku wykrycia wszelkich usterek sprzęt, na którym działają pracownicy powinien od razu być zgłoszony do naprawy. Maszyny, które odpowiedzialne są za bezpieczeństwo i komfort pracy powinny być poddawane przeglądowi w cyklicznie wyznaczonych do tego terminach, w innym wypadku może dojść do niepożądanych awarii, których skutki mogą stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla pracowników użytkujących ze sprzętu, jak i dla pozostałych osób pracujących wokół nich. W takim przypadku – nagłej awarii – pracownicy serwisu ERGON mogą przyjechać na umówione miejsce i tam dokonać napraw. Dostosujemy się do potrzeb klienta w zakresie prowadzonych przez nas usług, mając na celu jak najszybsze działanie, dlatego wszelkiego typu diagnozy mogą być dokonywane już na miejscu zdarzenia, a dopiero w przypadku poważniejszych usterek brane na warsztat.

ERGON

Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON to firma działająca na rynku podestów ruchomych od zeszło piętnastu lat. Poza naszą główną ofertą, która składa się z usług szkoleniowych, prowadzimy także serwis podestów, w którym spełniamy wszystkie wymienione przez nas poprzednio w tekście usługi. Nasza kadra posiada duże doświadczenie zawodowe, przy czym przestrzega wszelkie wymogi UDT dotyczące zarówno przebiegu pracy, jak i napraw sprzętu. Nasze zaplecze zaopatrywane jest w nowe części, najwyższej jakości, ponadto posiadamy maszyny wolne do wypożyczenia na czas napraw, a nasze ceny są przystępne dla wszystkich klientów. Posiadamy wiele oddziałów ulokowanych na terenie całego kraju, w tym i w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławie oraz w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz do zapoznania się z całą naszą ofertą na naszej oficjalnej stronie internetowej serwis-udt.pl